tmm BBCode included image Fotografování českého národního týmu na soustředění v Rakousku

darth mauluv navrat-clone wars-

11. února 2012 v 11:08 | tom

Darth Maul se vrací aneb nové lákadlo Klonových válek


Darth Maul; dathomirianský Zabrak, temný Sithský pán, první učedník Darth Sidiouse, bratr Savage Opresse, válečník Bratrů noci a pravděpodobně jedna z nejznámějších postav Hvězdných válek vůbec. Zabit byl tehdejším padawanem Obi-Wanem Kenobim... Počkat! Jak vůbec víme, že zemřel? Jistě, viděli jsme na vlastní oči, že byl rozseknut v půli těla a následně spadl do hluboké šachty. Ale nepodceňujme moc Temné strany! Darth Maul se totiž vrátí. Ne, není to vtip. Již v minulosti se objevily nekanonické příběhy či komiksy, ve kterých Maul vystupoval, nicméně ty nebyly oficiálně zařazeny do Star Wars universa. Teď je tomu však jinak, vše je potvrzené a na Maulovo znovuuvedení se můžeme těšit příští rok na jaře, tedy přibližně v půlce čtvrté sezóny Klonových válek.


První zmínka o Darth Maulovi padla v epizodě Witches of the Mist (14. epizoda třetí série), kdy se Maul zjevil v křišťálové kouli Matky Talzin. "Žije za Vnějším okrajem. V exilu. Ty ho najdeš. Naučí tě všechno, co potřebuješ umět, aby ses stal ještě mnohem mocnějším."To jsou Talzinina slova, kterými uklidňovala Maulova bratra, Savage Opresse. Ten v Klonových válkách figuroval jako tajný zabiják Asajj Ventress a formální učedník hraběte Dookua. Oběma však byl zrazen a bojoval nejen s nimi, ale následně i s Anakinem a Obi-Wanem. Jinými slovy - Jediové, Sithové, Ventress - nikomu z nich nemůže věřit. Možnost nalézt svého bratra pomocí amuletu, který mu dala Matka Talzin, se tak pro Opresse jeví jako sázka, ve které může jen získat.

Postava Darth Maula má velkou fanouškovskou základnu. Je znám pro svou červeno-černou tetovanou tvář, elegantní, ale smrtící bojový styl a samozřejmě pro svůj typický obouruční dvojitý světelný meč s čepelemi rudé barvy. Podobný má konec konců i Savage Opress, spřízněná krev se nezapře. Jak již bylo uvedeno, Darth Maul měl zemřít v první epizodě Star Wars (ve Skryté hrozbě), kdy jej Obi-Wan Kenobi přeseknul mečem svého mistra v půli těla. Maul následně spadl do reaktorové šachty ve středu místnosti, ve které se bojovalo. Všechny důležité orgány (nebudeme zde spekulovat o jeho mužství) však zůstaly bez úhony a to poskytlo tvůrcům prostor pro jeho "oživení" a znovuuvedení na scénu. Je možné, že budou i některé starší komiksy odehrávající se po bitvě na Naboo, ve kterých se Maul vyskytoval, zařazeny do platného vesmíru Hvězdných válek. K tomu se však tvůrci ještě nevyjádřili a předem to není jisté.
A jak tedy bude "nový" Darth Maul vypadat? Tvůrci musí vyřešit jeden zásadní problém - Maul přišel o půlku těla. Těžko ho v Klonových válkách uvidíme na vozíčku, proto pro něj musí připravit nějakou alternativu. Ve světě Star Wars by ovšem neměl být problém udělat z kohokoliv napůl robota, příkladem budiž Anakin či generál Grievous. Pokud tedy tvůrci nechtějí do příběhu opět zaplést nějaký druh magie Sester noci, po které by mu nohy dorostly, je vysoce pravděpodobné, že jej uvidíme s nějakým druhem robotických nohou, který je ilustrován v obrázku napravo. Takto byl ostatně vyobrazen v (prozatím) neoficiálním komiksu při boji s Benem Kenobim na Tatooinu kolem roku 16 BBY (tři roky po narození Luka Skywalkera).
Rozhodnutí pokračovat v příběhu o Darth Maulovi vydal samotný George Lucas. Všichni tvůrci se následně shodli na tom, že jeho návrat musí být unikátní, neočekávaný a jeho pomsta naplněna. Nevíme, co to ve výsledku bude znamenat, ale pro všechny fanoušky to je dozajista velmi vzrušující. A zatímco jsou všichni plni očekávání ze znovuuvedení Darth Maula, můžeme si vychutnat i jeho originální vystoupení ve Skryté hrozbě 3D, která vyjde do kin začátkem roku 2012.
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama
MINECRAFT