tmm BBCode included image Fotografování českého národního týmu na soustředění v Rakousku

darth nihilus

8. března 2012 v 20:05 | tom
Darth Nihilus

Darth Nihilus
Darth Nihilus,Pán Hladu, byl Temný Pán ze Sithu v době po Jedijské Občanské Válce. Zvolil si nosit červeno-bílou masku a preferoval nosit dlouhou černou sithskou robu pokrývající celé jeho tělo. Byl to učeník Darth Trayi jeden z těch co přežili bitvu o Malachor V a jeden z třech vůdců Sithského Triumvirátu. Nihilus a Darth Sion nakonec vyhnali Trayu z Triumvirátu a zbavili ji moci. Potom byl nástrojem pomáhajícím ve zničení Jedijského řádu a téměř ji vyhladil. Také přijal Visas Marr - Miraluku, kterou našel na zničeném světe Katarr. Byl poražený Jedi Vypovězenou v bitvě o Telos IV v 3951 BBY během bitvy o Stanici Citadela.

Biografie
Téměř nic není známe o pravých začátcích Darth Nihiluse mimo faktu, že byl jeden z těch co přežili Mandalorianske války. Avšak jeho role ve válce je záhadou. Je pravděpodobné, že byl jedním z Jediů, kteří zradili Jediskou radu a následovali Revana do války. Bez ohledu kým byl, objevila ho Darth Traya jako na Sílu citlivého a po skončení válek ho začala trénovat jako Sitha na Trayuské Akademii na Malachoru V. Nesouhlasil se způsoby učení své mentorky, stejně jako další Trayin učedník Darth Sion. Spikli se a obrátili se proti svojí mistryni a vyhnali je ze Sithského řádu a zabavili ji moci. Nihilus se stal Temným pánem a spojil se s Darth Sionem a s jejich kombinovanou armádou Sith Assassins a Sith Marauders a nějaký čas po tom se spojili s jinými Sithskými lordy. Darth Nihilus, Darth Sion a jejich kombinované armády začali svoji stínovou válku proti pozůstalým Jediům aby je úplně vyhladili. Darth Nihilus zničil a zahubil celé světy ze své vlajkové lodi Ravager, aby nakrmil svojí nenasytnou touhu po moci. Nihilusova moc poutala všechno a všechny, kteří s ním přišli do kontaktu a stali se z nich otroci, bezmyšlenkoví sluhové jeho vůle. Pomaly vyčerpával Sílu z těchto kdysi žijících bytostí aby je zotročil. Když se pozůstalý Jediove přidali k střetnutí zvolaného Atris na Katarru, Darth Nihilus byl ihned přilákaný k planetě aby utišil svůj hlad. Když se Ravager přiblížil k planetě Nihilus promluvil. Jeho slova zabila každou žijící věc na Katarru. Včetně Jediu a Miraluckého obyvatelstva. Avšak Nihilus přistál na povrchu Katarru a sebral posledního kdo přežil jako svého učeníka - Visas Marr Miraluckou ženu. Nihilus objevil, že sní sdílí silné pouto a vzal ji na palubu své lodi. Když spala hlubokým spánkem vyřezal jí maso z míst kde měli být její oči. Když se Visas probudila konfrontovala Darth Nihiluse. V tom momentu jí ukázal Galaxii jak ji vidí přes své smysly. Ale když to udělal ochromil její schopnost vidět skrz Sílu. Když on a Darth Sion dokončili válku proti Jediům, Darth Nihilus vytvořil alianci s Onderonskými povstalci vedenými Generálem Vakluem, bratrancem vládkyně Onderonu, královny Talie. Nihilus poskytl své legie temným Jediom a vojáků ve snaze zjistit zda se na planetě nenachází Jediove. Za nedlouho cítil velké výkyvy v Síle. Poslední žijící Jedi se stal Nihilusovi i jeho učednici Visas stal známí. Byla to Jedi, která byla znovu spojená se Sílou. Byla známa pouze jako Vypovězená. Visas byla vyslaná na průzkum a mněla za úkol porazil Vypovězenou a vzít ji před Nihiluse, tak aby mohl pohltit její podstatu. Co Nihilus nerozpoznal bylo, že Vypovězená si vytvářela pouta kýmkoliv se střetla. Když Vypovězená porazila Visas zlomila její spojení s Nihilusem a Visas jí pak sloužila.

Útok na Telos IV

Nihilusovy plány na vylákání Jediů na Onderonu selhali, když Vypovězená zastavila tamější občanskou válku. Za nedlouho se Nihilus dozvěděl od Kapitána Tobina, že je mnoho Jediu na Telosu. Vypravil flotilu na planetu, ale chytil se do pasti. Uvědomil si, že byl zrazený Kraiou která lhala Tobinovi ve snaze nalákat Nihiluse do pasti. Po následné bitvě byla jeho loď napadnuta Mandalorianskymi bojovníky vedenými Mandalorem, který následoval Vypovězenou a Visas do soubojem se Sithským pánem na můstku Ravangeru. Spojení se Sílou Vypovězené bylo znovu přerušené - bylo v podstatě stejné jako Nihilusovo. Takže když se na ní pokusil nakrmit vyčerpal se a stal se zranitelným. Po krátkém ale brutálním boji, trojice Temného pána porazila a jeho masku sebrala Visas, aby se podívala na tvář toho kdo ji tolik zraňoval.


smrt


Odkaz
Někdy před bitvou o Telos IV vyrobil Darth Nihilus holokron, který nakonec padl do rukou Darth Krayta o tisíciletí později. V 137 ABY Krayt otevřel tento holokron společně s holohrony Darth Andeddua a Darth Banea na Korribanu. Žádal Nihilusovu radu na to jak zastavit Yuuzhan Vongské příšery konzumující jeho tělo. Jedinou odpovědí, kterou dostal od Nihiluse bylo konstatováni v nesrozumitelném Sithském jazyku, který se jeho druhové neobtěžovali přeložit.

 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama
MINECRAFT