tmm BBCode included image Fotografování českého národního týmu na soustředění v Rakousku

darth talon

8. března 2012 v 20:01 | tom
Darth Talon
Darth Talon

Byla Sithská Pání Lethanského poddruhu rasy Twi´lek, která byla členem Darth Kraytova řádu Jednoho Sitha. Talon měla celé tělo pokryto Sithským tetováním, které bylo do jejího těla vyryto samotným Kraytem. Jako učednice, Talon trénovala pod mistrem Darth Ruynem, kterého později, na Kraytův rozkaz, zavraždila. Tato vražda ji zajistila hodnost Sithské Paní a Kraytovi Ruky.
V této nové a velice prestyžní pozici pracovala Talon společně s Darth Nihlem, další Kraytovou Rukou. Často dostávala ty nejvýznamnější úkoly, jako například zajetí Cadea Skywalkera. Dokonce po krátkou dobu sloužila, jako Sithský Mistr a trénovala právě Skywalkera, nicméně krátce nato však Skywalker Sithské učení odmítl, z Chrámu uprchl a Talon vážně zranil. I když Talon přežila, její pozice byla v očích jejího pána, Darth Krayta, značně oslabena.

Trénink
Talon byla ze třetí generace Sithů, narozených a vychovaných na Korribanu a sloužila jako druhá, ze dvou Darth Kraytových Rukou. Jelikož Talon byla Sith celý svůj život, neznala nic jiného, a tak sloužila věrně a naprosto upřímně. Učení Jednoho Sitha bylo pro Talon svaté a i když svého, Mistra Darth Ruyna, milovala jako otce, na jediný příkaz svého Temného Pána, Darth Krayta, Ruyna bez slitování, nebo váhání zabila.

Lov na princeznu
Její první velký úkol bylo nalézt a zabít Císaře Fela. Její taktika spočívala v tom, že zaútočila na jeho dceru Marashiah a předpokládala, že její otec ji příjde napomoc a ona tak bude mít jedinečnou příležitost zabít je oba. Talon zjistila, že Marashiah se nachází na planetě Socorro, kde se ukrývá v Imperiální Misii. Během lovu se Talon střetla s Imperiální Rytířkou Elke Vetter, která byla princeznin mentor. Souboj skončil rychle a Elke přišla o jednu ruku a nohu. Následně byla vyslýchána a prozradila, že princezna uprchla společně s Astraal Vao. Talon Rytířku zabila a vydala se princezně na stopu.
Talon na lovu Nicméně Marashiah a Astraal byly schopné Talon utéct a dostali se až do lodi Mynock, která patřila Cadeu Skywalkerovi. Odletěli na planetu Vendaxa, ale Talon byla schopna zjistit kam letí a vydala se opět na lov.

Konfrontace na Vendaxe
Darth Talon pronásledovala princeznu, Astraal a celou posádku lodě Mynock až na Vendaxu, kde se s jejími cíli sešli Jediové Shado Vao a Wolf Sazen. Na planetě, Talon sabotovala Myynoka a nastražila výbušniny v Jedijském transportu. Následně nalezla divoké zvířata z pralesa a pomocí Temné Strany je přiměla, aby zaútočila na princeznu a její společníky. Když se skupina začala bránit proti krvežíznivým zvířatům, Talon napadla Vaa a Sazena. V boji proti nim předvedla úchvatnou přehlídku salt, otoček a jiné akrobacie. Netrvalo dlouho, a Jedie Vaa doslova odrazila pomocí Síly a Mistru Sazenovi řekla, že ho kdysi její "kolega", Darth Nihl, zmrzačil a že ona nyní práci dokončí. Zaútočila na něj Blesky a nebýt princezny Marashiah, která aktivovala svůj meč a Blesky odrazila, byl by Sazen mrtev. Poté se do boje vložil Cade Skywalker, který použil Sílu a hodil na Talon obrovský kus harampádí, který Talon odhodil do nedalekého pralesa.
Talon však přežila, ale byla vážně zraněna. Darth Krayt její pád ucítil a ihned vyslal na Vendaxu Darth Nihla a několik dalších Sithů, aby jí poskytl posily. Jakmile přistály dva stíhače třídy Predator, Talon uviděla obrovskou příležitost. Věřila, že na palubě oněch dvou lodí je Císař Fel, což by ji dalo možnost zabít oba své cíle najednou. Bohužel pro ni, pro princeznu přiletěli pouze dva Imperiální Rytíři. I když toto zjištění bylo pro Talon obrovským zklamáním, věděla, že alespoň na souboj nebude sama, protože Darth Nihlova jednotka dorazila. Jakmila začala bitva mezi Sithy a Imperiály, Talon zaútočila na Jedie Vaa. Princezna byla brzy považována za mrtvou, ale ve skutečnosti byla pouze vážně zraněna. Družině se však podařilo dostat na palubu Mynocku a připravovali se k odletu. Darth Talon se pokoušela na palubu rovněž dostat, ale byla odražena Imperiálním Rytířem Antaresem Dracem. Po bitvě se Talon vrátila ke svému Mistrovi v očekávání, že bude popravena za své selhání. Když mu ale pověděla, že se střetla se Skywalkerem, Krayt ji ušetřil a pověřil novým úkolem: nalézt a zajmout Skywalkera.

Darth Talon, Kraytova Ruka
Duel v Sithském Chrámu
Když Skywalker dorazil na Coruscant, Krayt detekoval přítomnost Jedie. Naplněn sebevědomím, Cade infiltroval Sithský Chrám a osvobodil Jedie Hoska Trey´lise. Talon však na něj číhala a schovaná za bazénem, ve kterém přebývala obrovská Dianoga. Odřízla jim cestu a pomocí Síly zneškodnila Hoska, aby se mohla utkat se Skywalkerem. I když se Cadeovi podařilo Talon odzbrojit, na scéně se objevil Darth Nihl. Ten použil Sílu Škrcení na Skywalkerovi tak silně, že Cade upadl do bezvědomí. I když Talon utrpěla zjevnou porážku, obořila se na Nihla a zabránila mu v tom, aby oba vetřelce zabil. Rozčarovaný Nihl nakonec oba Jedie nechal Talon, ale řekl ji, že Lordu Kraytovi o její porážce poví.

Skywalkerův trénink
Jakmile přivedla Talon Skywalkera před Lorda Krayta, přemístili se do Kraytových soukromých komnat. Tam ukázal Krayt Skywalkerovi světelný meč jeho otce, Kola Skywalkera a prozradil, že jeho pravá totožnost je A'Sharad Hett. Tato zpověď však patřila i Talon, která až do nynějška o původu svého pána nevěděla. Skywalker nicméněna Kraytovo odhalení reagoval drze a posměšně. Rozzuřena z tak drzé urážky, Talon se proti Cadeovi vrhla, ale Cade její útok odrazil a pomocí Síly s ní praštil o zem. Poté k ní přišel a začal na ni aplikovat svou speciální schopnost léčení. Nepoužil ji ovšem běžným způsobem. Místo toho otevřel všechny fyzické zranění, jež Talon během svého života utrpěla, čímž ji pomalu zabíjel. Krayt však Skywalkera zastavil a přikázal mu, aby Talon vyléčil, protože se stane jho Sithskou Mistryní. Cade souhlasil a přijal Sithské učení. Talon trénovala mladého Skywalkera jek nejlépe uměla a společně sdíleli mnohem intimnější vztah než je obvyklé. Dokonce se spolu i vyspali, ale ze strany Talon se jednalo pouze o spůsob, jak zjistit Skywalkerovi pravé úmysly. Zjistila, že Skywalker pád na Temnou Stranu a zájem o Sithské učení pouze předstírá a ihned tento fakt nahlásila Lordu Kraytovi. Ten však podobný vývoj předvídal a tak řekl Talon, aby nijak nereagovala. Věřil totiš, že tím, že bude předstírat, se nakonec Sithem skutečně stane.

Druhý duel
Talon, společně s Darth Nihlem, byli přítomni, když Darth Krayt zabil Hoska Trey´lise poté, co Skywalker odmítl vzít Jediovi život. Cade se zmocnil meče jeho otce a započal duel se třemi Sithskými Pány. Talon byla první, kdo byl v boji se Skywalkerem zneškodněna ranou do břicha. Po boji byla Talon vzata do baktové nádrže a léčena Darth Maladi.

Had Abbadon
Léčka na Had Abbadonu Po vyléčení se Talon připojila k Darth Stryfovi, Nihlovu nástupci v pozici Ruky, a Darth Maladi v misi na planetu Had Abbadon, kde měl být údajně Skywalker. Talon se pustila se Skywalkerem do boje a křičela na něj, že je mnohem blíže Temné Straně, než si myslí. Jejich duel byl však ukončen předčasně, protože nálože, které nastražil Jeriah Syn, expolodovaly. Exploze byla natolik siná, že Talon, i další Sithové, ztratili vědomí. Když se Talon probrala, zjistila, že střed jejího vesmíru, Darth Krayt, byl zabit nejvěrnějším služebníkem, Darth Wyyrlokem.Divize
Jakmile se Talon plně zotavila z mise na Had Abbadon, přijala novou pozici, kterou ji určil Darth Wyyrlok a to stráž u komnat Darth Kraytovi stázové komory. Měla jesný rozkaz - nepouštět nikoho dovnitř. Nicméně Darth Nihl, přemluven Lady Maladi, cestoval Na Korriban, aby zjistil, zda je Krayt naživu, nebo ne. Talon Nihla pochopitelně nechtěla do stázové komory pustit. Nihl ji však řekl, že ho Lord Krayt povolal a tak Talon souhlasila, že společně vejdou. Uvnitř komnaty čekal na oba velký šok. Přítomno bylo pouze Kraytovo brnění, ale Lord Krayt zmizel. Nedlouho potom Talon zmizela. Hluboko v Údolí Temných Pánů Talon nalezla muže, kterému přísahala svou věrnost, Lorda Krayta, jenž byl skutečně naživu a prohlásil, že jeho znovuzrození započalo. Darth Nihl ale Talon hledal a nakonec ji v útrobách hrobky nalezl a zaútočil, ale do boje se vložil Darth Krayt. Krayt boj ukončil a oba Sithy odvedl do nejspodnějších pater hrobky, kde jim předvedl novou generaci Sithu, jejiž loajalita byla kompletní a nezpochybnitelná. Poté použil své mimořádné schopnosti a dotkl se v mysli každého, kdo se kdy dotkl Temné Strany a dal jim najevo, že Darth Krayt, Temný Pán ze Sithu je naživu.

Útok na Coruscant
Talon doprovázela svého pána, který chystal útok na Coruscant na zrádného Wyyrloka. Když se skupina dostala do Sithského Chrámu, byli napadeni. Talon s Nihlem a dvěma Sithskými vojáky, bojovali s přívrženci Darth Wyyrloka a zneškodnily všechny. To otevřelo cestu Lordu Kraytovi, který stanul před Wyyrlokem a vykonal svou pomstu.

Válka
Během nové vlny Sithsko-Imperiální Války, kterou rozpoutal znovuzrozený Darth Krayt, byla Talon vyslaná na Korriban, aby pomohla Darth Havokovi s výslechem zajatého Imperiálního Rytíře jménem Antares Draco. Drako byl vyslýchán již nějaký čas a stále bezvýsledně. Proto jeho trýznitel, Darth Havok, který byl sám kdysi Imperiální Rytíř a Dracův mistr, přišel s nápadem, využít Antaresovu lásku k Princezně Marashiah. Vytvořil iluzi, díky které Talon vypadala jako Marashiah a ta Antarese přesvědčila. Tento klam se ukázal býti úspěšným a Antarés Havokovi prozradil polohu Skrytého Chrámu Jediů. Talon tuto informaci ihned předala Lordu Kraytovi, který okamžitě vymyslel plán, jak s ní naložit.
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama
MINECRAFT