tmm BBCode included image Fotografování českého národního týmu na soustředění v Rakousku

legie 501. -pokračování

28. března 2012 v 15:11 | tom

Galaktická Občanská Válka

Roku 0 BBY se 501. poprvé utkala s Povstalci. Skupina vězňů na Hvězdě Smrti vedená zajatým Jediem se vzbouřila a ukradla schémata stanice. Malá vzpoura však byla potlačena. Brzy však bylo zjištěno, že znovuzískané plány byly pouhou návnadou. Její velitel, Vader, byl zcela posedlý po tom, aby pravé plány znovu našel, a tak netrvalo dlouho, a 501. bojovala s Povstalci na planetoidu Polis Massa. Svedla se tuhá bitva, kterou Imperiální vojáci neočekávali, avšak Povstalci byli poraženi...aby Impérium mohlo zjistit, že ani tato bitva nebyla konečná. K velkému vzetku Vadera bylo zjištěno, že plány se nacházejí na CR90 Tantive IV. Loď byla na planetou Tatooine rychle chycena Hvězdným Destruktorem Devastatorem, a 501. cesta se dostala na loď. Plány však lokalizovat nedokázala - únikový modul, který je obsahoval byl těsně před příchodem pár z jejích vojáků, vypuštěn. Vojáci 501. však nadále věřili, že hledání plánů bude brzy konec, a že zajmutá Leia Organa brzy podlehne Vaderovým přesvědčovacím technikám - nepodlehla.
Během celé doby vyšetřování byla 501. , pro své neuspokojení, umístěna na Hvězdě Smrti. Organa byla ze své cely vysvobozena a Rebelové z Hvězdy Smrti unikli a plány se konečně dostaly do rukou Povstalců. Pro svoji smůlu však byla pomocí naváděcího majáku na jejich lodi brzy vystopována. Hvězda Smrti byla vyslána k Yavinu 4 ve velkém očekávání vítězství. Nikdo z Imperiálních vojáků však nečekal, že bude Hvězda Smrti zničena. Při explozi na její palubě zahynula půlka z vojáků 501. legie. Na odvetu byli zbylí vojáci 501. připojeni k Imperiální blokádě Yavinu, a následně zaútočili na základnu na jednom z jejích měsíců. Než se však dostali na jeho povrch, zničili ve vesmíru několik z nepřátelských lodí. Na povrchu měsíce se pozemní jednotky 501. setkaly se zdejšími nepřátelskými vojáky a v touze pomstít své zabité bratry podle rozkazu zabili tři Bothany - zdejší velitele, a mnoho dalších vojáků a vozidel. Nyní chtěli své bratry pomstít miliony padlých Povstalců. Její muži byli odhodláni skoncovat s touto hrozbou jednou provždy.
Roku 1 ABY byla po boku Vadera vyslána do Makrin City, hlavního města planety Shelkonwa. Rozkazy zněly zajmout Leiu Organu a Guvernéra Barshnise Choarda , který byl vyhlášen za velezrádce Impéria. I přesto, že Organa s pomocí Hana Sola, Luka Skywalkera a Chewbaccy z města uprchla, Guvernér byl zajmut a vzat do vazby.
Roku 3 ABY se 501. zúčastnila Bitvy o Hoth. Po boku jednotek Blizzard zničili štítový generátor a umožnili tak bombardování planety, a poté 501. na jeden z Povstaleckých transportů umístila naváděcí maják, který poskytl ideální cíl pro útok náletem. Bombardování zničilo transport, a zabilo mnoho Povstaleckých vojáků. Bitva vyzněla v jasné Imperiální vítězství a vojáci 501. věřili, že jednou provždy tuto hrozbu ukončili. Tuto bitvu nazývali vojáci 501. svou nejlepší hodinou. Avšak o další rok byla druhá Hvězda Smrti zničena, a to s Císařem Palpatinem na palubě, Vader byl zabit, a po vítězství Povstalců v bitvě o Endor bylo Impérium i 501. legie v troskách.

Pád Impéria a jeho znovuzrození

Po pádu Impéria a nekonečných dohadech jeho vůdců byla 501. nakonec rozdělena, a její členové rozděleni do dalších několika jednotek.
Poté, co se do čela Impéria dostal Velkoadmirál Thrawn, proslulou jednotku obnovil a odeslal ji chránit Ruku Impéria v Neznámých oblastech. Chiss také provedl revoluční krok - zařadil do jejích řad i ne-lidské rasy, a udělal tím něco nepředstavitelného za vlády Palpatina.
Roku 22 ABY pomáhal oddíl 501. legie, Aurek Sedm, celou Mezigalaktickou výpravu, a s pomocí syna Soontir Fela, Chaka, porazili spolu s Jedii nepřátelské Vagaarie. Připojování se nelidských ras do legie pokračovalo, a pro různé druhy byly vynaleznuty různé druhy brnění, a s postupem času se díky reformám do legie mohly verbovat i ženy. 501. legie existovala i roku 130, sloužíc Císařovi Felovi. V této době hrála legie roli Praetorianské gardy. Roku 137 ABY, během Druhé Imperiální Občanské Války opustila legie tuto službu, když na trůn pronikl jeho uchvatitel, Darth Krayt, když byl pravý Císař, Roan Fel, v exilu. V této době byl jejím velitelem Generál Oron Jaeger.

vojak 501. -denal
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama
MINECRAFT