tmm BBCode included image Fotografování českého národního týmu na soustředění v Rakousku

lego 7261 clone turbo tank-recenze

20. dubna 2012 v 20:42 | tom(jen článku,nikoliv recenze,ale s recenzí souhkasím)

Zvětšit!

Další velký přírustek do "rodiny" těžké pozemní techniky. Juggernaut patří ale také mezi sety, které kromě výborného modelu přidají do sbírky i slušnou řádku figurek. Důležitý je svítící Mace Windu, který má zde svoji "LEGO premiéru", což je zvláštní, uvážíme-li fakt, že ve filmu se na Kashyyyku neobjevil. Dva řadoví Clone Troopeři rozhodně potěší, přičemž ten třetí je s oranžovým potiskem a nárameníkem - další ARC Trooper. Kromě toho je zde jetpack, skvělý Sand Trooper (klon v maskovacím brnění), věž s dvěma kanóny a speeder.
Speeder - jedná se pravděpodobně o typ Barc, jehož vyvedení je zde docela dobré. Rozhodně potěší potisknuté dílky a docela dobré zachování tvaru. Co se týče barev - světle šedou klidně mohla nahradit bílá. Osobně oceňuji, že se k tanku konečně přidalo něco jiného než jen x-tý klon speederbike z epizody 6. A nyní už k samotnému Juggernatu.
Skvělý tvar si tento kolos udržel i v LEGO podobě a to hlavně díky plátům, které jsou uchyceny na kostře klouby a dají se ohýbat do určitého stupně. Kdo má doma Neuvěřitelné pohledy ví, že kloni vedou spory (díky dvěma kokpitům), kde je přední část tanku. V tomto modelu jsou také sedadla pro řidiče, takže pro jednoduchost označíme za příď kokpit s více sedadly - kokpit, který následuje po zúženém místě tanku. Tento kokpit má dvě sedadla, řidiči sedí zády k sobě. Průzory jsou pouze naznačeny průhlednými dílky z vnější strany. Děla jsou umístěna správně, dolní se pohybují svisle, horní (na "střeše" kokpitu) se otáčí.
Zúžená část, která následuje, má herní prvek v podobě na obou stranách se vyklápějících dílů, které umožňují přístup k motoru. Pro zaryté fany je ale potěšující, že tento motor se dá oddělat a vznikne tak malý průchod z kokpitů do zbylých částí tanku. Zbylé tělo tanku je otevíratelné z obou stran a je vhodné, jak pro mnoho figurek, tak dokonce pro přepravu věže (zmíněna na začátku). Potěšující je zejména správné umístění hlavních děl a také pozorovatelny, do které se vleze jedna figurka a které se může vysouvat zhruba 5 cm nad svrchní část tanku. V zadní části (ta zkosená část na konci tanku) je ještě druhý kokpit, tentokrát s jednou sedačkou a na této části je nutné pochválit počet správně umístěných děl.
Nejlepší jsou ale na Juggernautu jeho kola - na každé straně 5 velkých kol. Navíc první pár kol se otáčí a prostřední pár je odpružený - jednoduchý, ale geniální mechanismus! Zatlačením na jednu stranu tanku se celý tank pochopitelně nahne a mechanismus zatočí první pár kol na opačnou stranu! Tank pak bez problémů zatáčí a to navíc velmi efektivně (viz Revenge Of The Brick). Co se týče barev a detailů není modelu co vytknout, mne osobně velmi potěšila absence samolepek.
Nemohu jinak než tento model doporučit - nejedná se sice o úplne nějlepší a možná ani nejlepší letošní model, ale rozhodně je to velmi krásný model, který se řadí mezi absolutní špičku, zvláště pro příznivce Klonových válek.

HODNOCENÍ: 5/5

DALŠÍ OBRÁZKY ZDE !

ZPĚT

 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama
MINECRAFT