tmm BBCode included image Fotografování českého národního týmu na soustředění v Rakousku

recenze AT-TE lego

2. února 2013 v 13:02 |  star wars the clone wars

4482 AT-TE

Autor: Adamsith, září 2003

Zvětšit!
Název: AT-TE
Číslo: 4482
Rok vydání: 2003
Figurky:
Clone Trooper (4)
Příbuzné modely:
7163 Republic Gunship
7143 Jedi Starfighter
4483 AT-AT

Model AT-TE bude asi vždy bohužel existovat ve stínu svého dokonalého bratříčka, nazvaného AT-AT. Byť v něčem například AT-AT je překonáno - třeba počet figurek, které jsou čtyři a jsou to clonetroopeři (je zvláštní, že na Stormtrooperech se vždycky šetřilo, ale v případě sady Epizoda II tu máme 8 clonetrooperů ve dvou modelech za dva roky, což je slušná frekvence :-)).
Chybou AT-TE ani není to, že by občas nedodržoval barevné uspořádání, ale spíše to, že se chce příliš přizpůsobit potřebám ke hraní. No ale nyní k popisu. Kabina je tvarem i detailyvýborná, počet děl je odpovídající, ale bohužel někdo zvolil na akbinu zbytečně červenou barvz místo barvy šedé. Dokonce i okno kabiny je "trojúhleník", takže taková chyba je určitě zbytečná. Pokud chcete do kabiny někoho posadit, není nic jednoduššího, než otevřít kabinu ze předu a na zasunovací plátek posadit panáčka.
Dělo nahoře se otáčí o 360° a za dělem je trup. Trup je právě ta jediná, rozporuplná část. Horní část trupu je bez chyby - dá se otevřít a tím se dostanete i do dovu malých místností - v jedné je místo pro 4 clonetroopery (i pro jejich zbraně) a ta druhá místnost je pro speeder. Horší to je ale s bočními pláty, což je největší chyba AT-TE - tyto pláty by se měly směrem k prostřední noze na každé straně tak o dva body prodlpoužit, jelikož v nynější podobě je tu příliš veliká mezera.
Nakousli jsem nohy - ty jsou založeny na stejném systému jako u AT-AT (nebo spíše naopak, vzhledem k datu vydání) a jejich pohyb je velmi dobrý a tank je doopravdy stabilní. Co se týče vzhledu, tak ten se také povedl, proporce byly relatvině dodrženy u všech nohou.
Záď tanku je velmi dobrá, jsou na ní připevněna dvě otočná děla jak mají být. Zadní plát jde otevřít a můžete vytáhnout speeder. Zde si neodpustím poznámku stejnou jako u AT-AT - nebylo by lepší místo domyšlenéhp speederu přidat navíc pár figurek? No ještě menší detial - obtížnost stavby se vám může zdát trochu vyšší (poodbně jako u Jango Fett's Slave I, to je také dáno tím, že některé věci, vyžadující "sílu" musíte dělat opatrně, jelikož se vám může tank lehce rozpadnout (ale o nic hrozného nejde). Také bych rád upozornil na používání samolepek, jenom nevím proč si mám nelpit i šedý znak Republiky, když vždycky byly tyto znaky natisknuty.
Sečteno a podtrženo - AT-TE je horší než AT-AT, ale není to model úplně špatný. Zepředu a zezadu nemá chybu, na boku by potřeboval silně vylepšit. Zatím se stále jedná o nadprůměrný model, který ale může časem ztratit svoji nadprůměrnost.

HODNOCENÍ: 4/5

 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama
MINECRAFT